STATUS PROGRAMU: W REALIZACJI

Odyseja Umysłu W roku 2016, 2017, 2018 i 2019 PEKAES udzielił wparcia w zakresie transportu scenografii drużynom startującym w Światowych Finałach konkursu Odyseja Umysłu.

Odyseja Umysłu to konkurs sponsorowany m.in. przez NASA, którego zasięg obejmuje cały świat. Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to Finały Regionalne, następnie odbywają się Finały Ogólnopolskie i w końcu - dla najlepszych uczestników z poszczególnych krajów - Finały Światowe w USA. Odyseja Umysłu to konkurs kreatywności i umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów. Na Finałach Światowych pojawią się setki drużyn z dziesiątek krajów.  

2019

PEKAES od kilku lat wspiera stowarzyszenie "Iskierki Wyobraźni" w transporcie scenografii na światowe Finały Odysei Umysłu. Dzięki doświadczeniu Macieja Furmana, Kierownika Działu Spedycji Lotniczej oraz Piotra Grzechowiaka, Spedytora Lotniczego w PEKAES, scenografia dotarła na czas finałów do Michigan, a drużyna mogła zawalczyć o zdobyte mistrzostwo.

2018

PEKAES już po raz trzeci wspierał grupę młodzieży ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni”, zapewniając transport scenografii na Światowe Finały Odysei Umysłu, które odbyły się pod koniec maja na Iowa State University w Ames w Stanach Zjednoczonych. W Finałach wzięło udział 830 Drużyn z całego świata rywalizując w pięciu problemach i 4 kategoriach wiekowych. Polska drużyna zajęła 10 miejsce.

2017

W roku kolejnym, 2017, PEKAES udzielił wsparcia dwóch drużynom – z Pogórza oraz Warszawy - poprzez organizację i pokrycie kosztów transportu lotniczego scenografii do USA. Jedna z drużyn – Iskierki Wyobraźni - w bezpośrednim starciu z ponad 50 zespołami zdobyła Mistrzostwo Świata oraz prestiżową Nagrodę Ranatra Fusca, przyznawaną drużynom, które podjęły wyjątkowe ryzyko twórcze, wykazały się niezwykłą kreatywnością, a także działaniem wychodzącym poza schematy w rozwiązaniu problemu.

2016

W 2016 roku zaledwie na kilkanaście dni przed konkursem w USA, PEKAES otrzymał zapytanie z prośbą o wsparcie drużyny Iskierki Wyobraźni w zakresie transportu scenografii na finał konkursu w USA. Czasu na decyzję było niewiele, zatem postanowiliśmy podjąć wyzwanie, zorganizować transport i zostać sponsorem zdolnych i zdeterminowanych Iskierek Wyobraźni! Wówczas Iskierki Wyobraźni zajęły 13. miejsce na świecie.

 

 

Aktualności