01/10/2018 Rozwój Produktu

PEKAES z etykietą logistyczną GS1

PEKAES, czołowy operator logistyczny, wprowadził standard etykiety transportowej zgodnej ze standardem GS1. Etykieta ta identyfikuje każdą jednostkę logistyczną o dowolnym składzie, w dowolnym miejscu i czasie w całym łańcuchu dostaw. Zastosowanie etykiety GS1 przynosi wymierne korzyści zarówno dla Klientów, jak i operatora logistycznego.

Etykieta GS1 ma coraz większe zastosowanie. Pozwala wszystkim stronom uczestniczącym w procesie dostawy towarów (np. hurtownikom, producentom, dystrybutorom, operatorom) na dzielenie się informacjami o transportowanym towarze w sposób ustandaryzowany i zrozumiały na całym świecie.

Etykieta logistyczna zawiera informacje, które są zakodowane w kodzie kreskowym GS1 oraz czytelne dane, takie jak zawartość danej przesyłki, czy inne informacje ważne dla przewoźnika lub odbiorcy. Najważniejszym elementem etykiety GS1 jest Seryjny Numer Jednostki Logistycznej SSCC (ang. Serial Shipping Container Code), który jest numerem unikatowym w skali świata. Etykieta GS1 występuje obok dotychczasowego systemu oznakowania przesyłek.