29/04/2019 Rozwój Biznesu

PEKAES na szlaku inwestycji

Rok 2019 stoi pod znakiem dalszej rozbudowy sieci dystrybucyjnej PEKAES. Czołowy operator logistyczny oddał dziś do dyspozycji Klientów terminal dystrybucyjny w Bydgoszczy − to już trzeci nowy magazyn PEKAES uruchomiony w tym roku.

Po niedawnym oddaniu do użytkowania powierzchni magazynowych w Kielcach i Białymstoku, to kolejny etap inwestycji spółki w ramach konsekwentnie realizowanej strategii rozbudowy sieci terminali drobnicowych. Nowo oddany obiekt zapewnia znacznie większe możliwości operacyjne oraz szerszą skalę działania PEKAES.

– Uruchomienie terminala w Bydgoszczy wynika ze wzrostu wolumenu towaru obsługiwanego przez nas w tej części kraju. Dzięki dodatkowej powierzchni jesteśmy przygotowani na dalszy rozwój współpracy z naszymi Klientami w regionie. W dalszym ciągu planujemy rozwijać naszą sieć drobnicową i już wkrótce poinformujemy o kolejnych inwestycjach PEKAES w tym segmencie usług – stwierdza Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

W obiekcie oprócz części magazynowej wyposażonej w ponad 30 doków załadunkowych, zaprojektowano nowoczesną strefę socjalno-biurową, dokąd przeniesiono bydgoski oddział PEKAES. Nowy terminal i siedziba firmy znajdują się w Bydgoszczy przy ulicy Mokrej 32. 

Obiekt zlokalizowany jest w południowo-wschodnim rejonie miasta, na terenie jednego z największych centrów logistyczno-produkcyjnych Bydgoszczy. Terminal znajduje się w doskonałym punkcie komunikacyjnym, w pobliżu budowanej drogi ekspresowej S5, która połączy Olsztyn, autostradę A1 oraz Bydgoszcz, Poznań i Wrocław.

PEKAES dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci drobnicowych w Polsce, obejmującą 19 krajowych terminali dystrybucyjnych. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat operator otworzył siedem nowoczesnych terminali w największych regionach Polski.