01/04/2020 Inne

Serwis drobnicowy międzynarodowy PEKAES. Realizacja dostaw w dobie epidemii.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w Europie i na świecie, dostawy i odbiory przesyłek drobnicowych międzynarodowych w sieci PEKAES, mogą być realizowane z opóźnieniem. Przyczyną są restrykcje i działania prewencyjne wprowadzane na granicach przez poszczególne państwa.

Dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą, aby przed nadaniem przesyłki międzynarodowej, zweryfikować czy miejsce, do którego przesyłka ma być wysyłana lub z którego ma zostać odebrana, jest czynne i czy towary są tam przyjmowane/wydawane.

Poniżej przygotowaliśmy krótkie podsumowanie sytuacji w serwisie drobnicowym międzynarodowym. 

Największe ograniczenia występują we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Irlandii Północnej.

Włochy – od 25.03. do 03.04. większość firm jest zamknięta. Usługa drobnicowa międzynarodowa PEKAES jest zawieszona do 03.04.2020 r.

Hiszpania – od 30.03. do 09.04. większość firm jest zamknięta, możliwość dostawy/odbioru po wcześniejszym potwierdzeniu, że firma pracuje. Usługa drobnicowa międzynarodowa PEKAES funkcjonuje.

Francja – większość firm jest zamknięta, możliwość realizacji zlecenia po wcześniejszym potwierdzeniu, że firma pracuje. Usługa drobnicowa międzynarodowa PEKAES funkcjonuje.

Wielka Brytania, Irlandia i Irlandia Północna – od 30.03. większość firm jest zamknięta, możliwość dostawy/odbioru po wcześniejszym potwierdzeniu, że firma pracuje. Usługa drobnicowa międzynarodowa PEKAES funkcjonuje.

Belgia – nastąpiła zmiana dnia wyjścia linii importowej z Belgii - z wtorku na środę, piątek pozostaje bez zmian.

Turcja – Usługa drobnicowa międzynarodowa PEKAES jest zawieszona ze względu na konieczność odbycia 14-dniowej kwarantanny przez kierowców wracających z UE.

Holandia, Austria, Czechy, Rumunia, Niemcy, Słowacja, Węgry, Szwajcaria, Grecja, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Ukraina – serwis PEKAES do tych krajów funkcjonuje bez większych zmian.

Obecnie najlepsza sytuacja w zakresie realizacji usług drobnicowych jest w Szwecji, Dani oraz Norwegii. Ograniczenia są tam najmniejsze i usługi PEKAES są realizowane zgodnie z planem.

Kraje, które nie zostały wymienione powyżej, są obsługiwane bez większych przeszkód.

W przypadku jakichkolwiek zmian, będziemy Państwa na bieżąco informować.