30/10/2020 Rozwój Biznesu

Spedycja morska na fali

Spedycja morska i lotnicza w wydaniu PEKAES oznacza kompleksowość i globalny wymiar operacji. Dokładnie zaplanowany proces transportu każdego ładunku, pozwala uzyskać znaczne oszczędności. W dobie pandemii, Klienci zyskują również gwarancję bezpieczeństwa ładunków oraz dostaw na czas.

Usługi świadczone przez PEKAES to różnorodność wielu opcji transportowych. Dlatego nie jest problemem przewóz na statku dużych ładunków typu maszyny rolnicze, tafle granitu, ani ładunków niebezpiecznych czy delikatnego i kruchego asortymentu, jak na przykład artykuły wyposażenia wnętrz. Do realizacji usług operator podchodzi kompleksowo.

PEKAES można zlecić organizację dostaw kontenerów drogą morską, jak i transportu lotniczego do wszystkich krajów na świecie, zarówno w eksporcie, jak  i w imporcie. Ponadto spółka może zorganizować indywidualne czartery samolotów towarowych, dbając przy tym o dopełnienie wszelkich procedur i formalności związanych z obsługą przesyłek lotniczych.

Skala operacji w spedycji morskiej i lotniczej PEKAES obejmuje niemal cały świat, a w naszej ofercie znajduje się kompleksowa obsługa spedycyjno-transportowa przesyłek morskich w systemie "dom-dom", jak i oferujemy szereg opcji dodatkowych. Przewozimy ładunki niebezpieczne (DGR), oferujemy składowanie i przeładunek w portach lotniczych oraz przewóz przesyłek pomiędzy portami lotniczymi w różnych  krajach. – mówi Kajetan Jagłowski, Dyrektor Spedycji Morskiej i Lotniczej PEKAES.

W czasie pandemii spedycja morska stała się bardzo konkurencyjna na tle innych środków transportu. W ostatnim czasie rośnie zainteresowanie Klientów przede wszystkim rozwiązaniami Short Sea – czyli alternatywą dla transportu drogowego całopojazdowego. PEKAES w ten sposób organizuje dostawy m.in. z Hiszpanii, Portugalii czy do Wielkiej Brytanii.

Globalny zasięg i renomowani partnerzy na całym świecie

Obecnie firma świadczy zaawansowane usługi logistyczne na dużą skalę. PEKAES transportuje towary drogą morską do najdalszych zakątków świata, m.in. do Kataru, Indii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej czy Iraku.

Grupa PEKAES jest również aktywna w Ameryce. Najczęściej przewozi ładunki do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Meksyku, Brazylii i Urugwaju. Silna sieć partnerów pozwala na sprawny transport mniejszych przesyłek drogą lotniczą, jak i tych całokontenerowych i ponadgabarytowych na statkach. Transport towarów drogą morską do Ameryki Północnej zwykle trwa około dwóch tygodni. Natomiast do niektórych miejsc na terenie Ameryki Południowej czy Karaibów – nawet kilka tygodni. PEKAES spełnia wszystkie wymagania CTPAT (Customs Trade Partnerships Against Terrorism) oraz stosuje się do zasad ogłaszanych i egzekwowanych przez  FMC (Federal Maritime Commision), które dotyczą transferu ładunków do Stanów Zjednoczonych.

Równie rozległa jest  sieć połączeń lotniczych PEKAES – przesyłki są dostarczane w obrębie wszystkich krajów świata. Firma operuje w kraju z największych portów lotniczych. Spedycja lotnicza PEKAES to odpowiedź na wyzwania transportowe związane z zagwarantowaniem szybkich dostaw np. leków, żywności, specjalistycznego sprzętu, jak i ładunków nietypowych, jak na przykład transport żyrafy do Zoo.

Przewóz ładunków niebezpiecznych Zdecydowanie przewagą operatora są własne połączenia kolejowe z portów w Gdyni i Gdańsku do terminali kontenerowych w kraju, zaś usługi intermodalne stanowią ważny obszar działalności spółki. Dużą rolę odgrywa w procesie transportu ładunków w kontenerach SPEDCONT, spółka wchodząca w skład Grupy PEKAES. Własny magazyn zlokalizowany w terminalu kontenerowym SPEDCONT w Łodzi to duże ułatwienie w procesie transportowym, gdyż nie ma konieczności wyjazdu kontenerów poza terminal. Zapewnia to redukcję kosztów obsługi transportu, ale również pozwala skrócić czas podróży ładunku średnio o jeden dzień.

Niedawno SPEDCONT, przetransportował skroplony gaz ziemny (LNG) do Polski. Proces przewozu tank-kontenera obejmował kilka faz, także transport drogą morską. Skala tego przedsięwzięcia była pionierska i co najważniejsze, zakończyła się pełnym sukcesem.

– Można powiedzieć, że wyzwania to nasza specjalność, dlatego podejmujemy się realizacji nawet najbardziej skomplikowanych operacji logistycznych, które uwzględniają transport ładunków na lądzie, morzu i w powietrzu. Klientowi proponujemy rozwiązanie najbardziej korzystne dla niego, także w optymalnej relacji ceny do czasu. Szczególną wagę przywiązujemy do kwestii bezpieczeństwa ludzi i ładunków, dbając o wszystkie wymogi sanitarne. – dodaje Kajetan Jagłowski, Dyrektor Spedycji Morskiej i Lotniczej PEKAES.

W tych trudnych czasach globalnej pandemii, Klienci liczą na stabilnego operatora. Partnera, który nie tylko zadba o ich ładunki, ale również pomoże rozwiązać wszelkie zakłócenia w łańcuchu dostaw, zwracając jednocześnie uwagę na koszty. PEKAES stoi na straży bezpieczeństwa ładunków. Doradzi, jak zoptymalizować łańcuch dostaw, aby maksymalnie skrócić czas dostaw ładunków do finalnych odbiorców. Spedycja morska pozostaje jedną z możliwych i korzystnych opcji.