07/10/2021 Rozwój Produktu

PEKAES dla Euro Logistics, czyli logistyka kontraktowa w kompletnym wydaniu

Euro Logistics, jedna z wiodących polskich firm zajmujących się dystrybucją płytek ceramicznych renomowanych marek z Hiszpanii, Włoch oraz Chin i Indii, jak również cenionych polskich producentów, powierzyła zarządzanie operacjami i kompleksową obsługę logistyczną PEKAES.

Operator wdrożył rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej, które są doskonałą odpowiedzią na potrzeby Klienta.

PEKAES jest jednym z czołowych operatorów logistycznych w Polsce, świadczącym usługi od 1958 roku. Spółka oferuje pełen zakres usług logistyki magazynowej, dystrybucję krajową i międzynarodową oraz spedycję całopojazdową, morską i lotniczą. Dzięki tak szerokiej ofercie produktowej, zasięg działania firmy obejmuje niemal cały świat. Z usług PEKAES korzystają przedsiębiorstwa różniące się wielkością, charakterem prowadzonego biznesu oraz potrzebami logistycznymi. Każdemu z nich firma gwarantuje proste i skuteczne rozwiązania.

„Niezwykle ważne było dla nas zapewnienie optymalnego systemu dystrybucji towarów, który będzie pozwalał na realizację terminowych dostaw płytek pochodzących od różnych producentów. Zależało nam na przekierowaniu odpowiedzialności na operatora logistycznego, aby optymalnie zarządzić wszystkimi procesami i móc skupić się na własnym biznesie. W efekcie podjętej współpracy z PEKAES udało nam się osiągnąć wszystkie złożone cele. Zyskaliśmy także czas, jak i oszczędności materialne.” – stwierdza Mariusz Moćko, Prezes Zarządu Euro Logistics Sp. z o.o. sp. k.

Logistyczne wyzwanie

Euro Logistics, jedna z wiodących polskich firm zajmujących się dystrybucją płytek ceramicznych, zwróciła się do operatora z zapytaniem o kompleksową obsługę logistyczną. W związku o ogromnym potokiem artykułów budowlanych sprowadzanych przez Euro Logistics drogą morską do Gdyni i Gdańska i koniecznością ich magazynowania, a także konfekcjonowania oraz dalszej dystrybucji, pojawiła się pilna potrzeba i wyzwanie w zakresie logistyki kontraktowej.

Należy pamiętać, że posiadanie własnych magazynów zobowiązuje nie tylko do utrzymania powierzchni, ale i organizacji całej pracy. Dlatego naszym celem było pozyskanie operatora i powierzenie mu kluczowych zadań w zakresie logistyki kontraktowej.stwierdza Mariusz Moćko, Prezes Zarządu Euro Logistics Sp. z o.o. sp.k.

Rozwiązanie

PEKAES zaproponował idealne rozwiązanie, w  którym firma Euro Logistics nie musi posiadać własnego magazynu z wykwalifikowaną kadrą w danej lokalizacji. Co więcej, gdzie zakres projektowania i planowana łańcuchów dostaw, przetwarzania zamówień, konfekcjonowania, zarządzania transportem i dystrybucją towarów, począwszy od chwili wejścia towaru do magazynu, pozostawania w nim, aż do momentu jego wysyłki, pozostaje po stronie operatora. PEKAES zajmuje się zatem kompleksową obsługą logistyczną obejmującą zarówno magazynowanie towarów, jak i spedycję krajową i międzynarodową, w tym transport morski oraz kolejowy. Ponadto kompletacją produktów, która obejmuje wszystkie etapy przygotowywania produktów i zamówień dla Klientów, w tym etykietowanie oraz pakowanie towarów.

–  PEKAES zapewnia nam niezawodność i co równie ważne, elastyczność dostaw, wiarygodność i bezpieczeństwo. Doceniamy bardzo elastyczny łańcuch dostaw dostosowany do popytu klienta; szczególnie przy sezonowej sprzedaży artykułów budowalnych oraz w okresach przedświątecznych. Niezwykle pomocne jest również doradztwo logistyczne na każdym etapie naszej współpracy.  – dodaje Mariusz Moćko.

PEKAES na szlaku dystrybucji płytek

W magazynie PEKAES w Gdańsku składowane są głównie płytki ceramiczne sprowadzane przez Euro Logistics z Hiszpanii, Włoch oraz Chin i Indii. Towar  wyrusza stąd w dalszą drogę do finalnych odbiorców w całym kraju. Idealnie w aktualne potrzeby Klienta wpisuje się terminal dystrybucyjny PEKAES, który połączony jest z magazynem logistycznym i znajduje się na terenie Parku Logistycznego Panattoni Airport w Gdańsku przy ul. Botanicznej 12, w bliskiej odległości Portów Morskich w Gdańsku i Gdyni.

Doskonała lokalizacja magazynu PEKAES ułatwia realizację nawet najbardziej skomplikowanych operacji i pozwala na elastyczną dystrybucję towarów. Mamy poczucie bezpieczeństwa oraz wsparcia w każdym obszarze handlowo-logistycznym. Sama współpraca z tak doświadczonym zespołem ludzi daje niewspółmierne korzyści pozwalające w osiąganiu każdego założonego celu.mówi Mariusz Moćko, Prezes Zarządu Euro Logistics.

W obsłudze firmy Euro Logistics wykorzystywany jest nowoczesny obiekt wysokiego składowania klasy A+ w Gdańsku, który połączony jest bezpośrednio z terminalem typu cross-dock. Magazyn jest wyposażony w regały wysokiego składowania, odpowiedni sprzęt do przeładunku towarów oraz najnowsze rozwiązania w obszarze bezpieczeństwa. Płynny przepływ towarów zapewnia 41 ramp załadunkowo-wyładowczych, 2 bramy z poziomu ”0” oraz 3 bramy wjazdowe dla samochodów dystrybucyjnych. Jedna z ramp bramy wjazdowej ma aż 63 metry długości i jest jedną z najdłuższych ramp w skali kraju. Ponadto PEKAES umożliwia skorzystanie z usług składu celnego, magazynu czasowego składowania, w tym Agencji Celnej.

  – Nasza współpraca z Euro Logistics pokazuje jeden z modeli współpracy operatora z Klientem, gdzie firma obsługiwana przez PEKAES nie musi nie tylko przewozić towaru w kontenerach do swoich magazynów, lecz również może w pełni polegać na nas w wielu innych obszarach. Pomogliśmy skrócić czas dostaw towarów. I co ma kluczowe znaczenie dla naszego Klienta, obniżeniu  ulega również cena transportu kontenerów oraz wewnętrze koszty związane z prowadzeniem i obsługą własnych powierzchni magazynowych i ich wyposażenia. mówi Grzegorz Pepliński, Dyrektor Logistyki Kontraktowej PEKAES.

Obsługa firmy Euro Logistics pokazuje, jak istotne jest elastyczne podejście do projektu, ale również skuteczne prognozowanie zmian, a przede wszystkim umiejętność adaptacji do nowych warunków.

 –  Przykładów wyzwań w naszej branży jest wiele, jak np. sytuacja związana z pandemią Covid-19, gdzie w krótkim czasie musieliśmy przystosować i przeprogramować nasze codzienne zwyczaje. Cały czas mamy do czynienia ze zmianą i ten kto szybciej jest w stanie to przewidzieć i szybciej znaleźć rozwiązanie, ten wygrywa. Jesteśmy gotowi na te wyzwania.podsumowuje Grzegorz Pepliński z PEKAES.

PEKAES dla Euro Logistics

Cele:

 • wszystko w jednych rękach - oszczędność czasu i środków,
 • elastyczne dostawy do Klientów w całym kraju,
 • szybki przepływ towarów z Portów Morskich w Gdyni i Gdańsku, i ich dalsza dystrybucja,
 • sprawna obsługa Klientów w okresie sezonowej sprzedaży towarów.

Rozwiązanie:

 • usługi logistyki kontraktowej w PEKAES – powierzenie operatorowi kluczowych zadań w zakresie magazynowania, konfekcjonowania, spedycji i dystrybucji towarów,
 • wykorzystanie powierzchni magazynowej w terminalu PEKAES w Gdańsku,
 • nowoczesny system do zarządzania stanem magazynu.

Korzyści biznesowe:

 • szybkie i terminowe dostawy,
 • elastyczne podejście do zmian,
 • łatwiejsze rozliczenia, w tym ich monitoring i prognozowanie statusu zasobów i stanu magazynowego,
 • oszczędność czasu i niższe koszty.