16/12/2021 Wizerunek Marki

Gdy liczy się czas i indywidualne potrzeby Klientów

Transport całopojazdowy w wachlarzu usług PEKAES.

Jedną z bardzo popularnych usług świadczonych przez operatorów jest transport całopojazdowy, określany jako FTL (z ang. Full Truck Load). PEKAES, czołowy operator logistyczny, od lat świadczy usługi w tym zakresie. Codziennie realizowane są załadunki i rozładunki towarów, które przewozi PEKAES do różnych punktów w kraju, jak i poza jego granice. Na czym polega transport FTL? Jakie są jego zalety i kiedy jest najlepszą opcją przewozu towarów?

Transport całopojazdowy to doskonałe rozwiązanie dla firm, którym zależy na czasie i bezpieczeństwie dostaw ze względu na specyfikę przewożonych towarów. To co jest istotne w tego rodzaju transporcie, to fakt, iż niezależnie od ilości ładunku, Klient płaci za usługę transportową polegającą na wynajmie całego pojazdu, a nie jak w przypadku transportu drobnicowego za konkretną przesyłkę.

Spedycja FTL w wydaniu PEKAES

Transport całopojazdowy stanowi jeden z głównych obszarów działalności operatora. Skala operacji jest imponująca. PEKAES realizuje ponad sto tysięcy ładunków rocznie i ponad dwadzieścia pięć tysięcy zleceń promowych w ramach spedycji całopojazdowej. Corocznie pula zleceń i przychodów się zwiększa, dzięki nowym przedsięwzięciom.

  − Pomimo panującej pandemii COVID-19, zapotrzebowanie na usługi transportu całopojazdowego nieustannie rośnie. Ten segment naszej działalności cały czas bardzo dobrze się rozwija. Duże znaczenie i wkład w rozwój produktu ma nasz zespół spedytorów, który dzięki olbrzymiemu doświadczeniu, sprawnie i dynamicznie reaguje na potrzeby naszych Klientów i dba o każdy najmniejszy element całego procesu.mówi Grzegorz Motyka, Dyrektor Spedycji Drogowej PEKAES.

PEKAES w ostatnim roku zwiększył moce i odnotował znaczący wzrost liczby przewiezionych ładunków. Organizacja kompletnych łańcuchów dostaw, dostaw „just in time”, jak i transportów specjalnych to zdecydowanie domena PEKAES. Logo przewoźnika można zauważyć w całej Polsce, gdyż każdego dnia odbywają się załadunki i rozładunki w różnych miejscach w kraju.  

 FTL – jak najszybciej dostarczyć!

Transport całopojazdowy doskonale sprawdzi się w przypadku transferu towarów wrażliwych, szybko psujących się, jak i tych, które ze względu na swoją specyfikę, powinny jak najszybciej dotrzeć do odbiorcy. Jest również doskonałą opcją w przypadku transportów specjalistycznych. Przykładem tego rodzaju operacji był transport okien i drzwi na Ibizę, który PEKAES zrealizował w ostatnim czasie. Ładunek przetransportowano drogą lądową i morską - w pierwszej fazie stolarka drzwiowa i okienna została załadowana na samochód w Zamościu i wyruszyła w kierunku portu w Barcelonie. Kolejnym etapem transferu była przeprawa promowa do portu docelowego na Ibizie, skąd PEKAES dostarczył cały załadunek na miejsce budowy hotelu na hiszpańskiej wyspie. Największym wyzwaniem okazało się dostosowanie czasu realizacji usługi do założeń całego projektu.

 − Nie była to prosta operacja logistyczna, gdyż promy pomiędzy Barceloną a Ibizą pływają tylko cztery dni w tygodniu. Udało nam się jednak sprostać temu wyzwaniu i w efekcie wieloetapowa operacja trwała łącznie tylko 5 dni. wyjaśnia Grzegorz Motyka z PEKAES.

 PEKAES dla różnych branż

 Obecnie ponad pięćdziesiąt procent przewożonych przez PEKAES ładunków stanowią towary FMCG oraz papier – w różnych postaciach. Kolejne branże dla których operator świadczy usługi FTL to budowlana i stalowa. Wśród transportowanych ładunków znajdują się m.in. wysokowartościowe maszyny i urządzenia, gdzie wymagana jest szczególna ostrożność i zachowanie najwyższych norm bezpieczeństwa.

– Wśród całej gamy usług, które świadczymy w obszarze FTL, oferujemy zarówno dostawy do dużych sieci handlowych, marketów, hurtowni, magazynów centralnych, jak i na miejsca budowy. W naszej ofercie znajduje się także wiele usług dodatkowych, między innymi usługa śledzenia ładunków, neutralizacji dokumentów, dostaw JiT i ADR. Ponadto zapewniamy pełną obsługę ładunków międzylądowych, połączoną z bookingiem promowym oferowanym w ramach PEKAES czy e-fakturę. – informuje Grzegorz Motyka, Dyrektor Spedycji Drogowej PEKAES.

PEKAES zajmuje szczególnie silną pozycję w obsłudze branży FMCG. Projekty realizowane są w ramach usługi logistyki kontraktowej, jak i dostaw całopojazdowych.

–  W procesie dystrybucji towarów pełnimy wiele istotnych ról: począwszy od dostawcy artykułów do magazynów i sklepów, po nadzorcę czuwającego nad prawidłowością wszystkich operacji logistycznych w ramach danego projektu. W swojej pracy wykorzystujemy naczepy typu standard i mega oraz specjalne pojazdy, które zapewniają przewóz towarów w temperaturze kontrolowanej.dodaje Grzegorz Motyka, Dyrektor Spedycji Drogowej PEKAES.

Operatorzy logistyczni muszą spełniać szereg wymogów dotyczących obsługi towarów spożywczych. Niezbędnym narzędziem są nowoczesne systemy IT, które są połączone z systemem TMS.

PEKAES – globalny zasięg

Jednym z bardzo popularnych kierunków, gdzie operuje spółka jest Skandynawia. Dzięki temu Klienci zyskują gwarancję dostaw zgodnie z ustalonym planem, niezależnie od natężenia ruchu, jak i sytuacji w portach.

Transport międzynarodowy stanowi dynamicznie rozwijający się obszar naszej firmy. Jesteśmy bardzo aktywni na polu transportu i spedycji oraz przepraw promowych, działając na bardzo dużą skalę i obsługując firmy w całej Europie. dodaje Grzegorz Motyka, Dyrektor Spedycji Drogowej PEKAES.

 W zależności od projektu, operator dostosowuje tabor do oczekiwań Klientów. Co ważne, mając do dyspozycji potężną flotę kontraktową, może zaproponować dużą różnorodność zarówno pod względem wyposażenia, jak i rodzaju taboru.

Kompleksowo i na czas!

PEKAES może zaoferować swoim Klientom kompleksową obsługę i krótki czas dostawy. Jest to możliwe między innymi dzięki jednej z najefektywniejszych sieci drobnicowych w Polsce (21 terminali) oraz sieci kilkunastu partnerów zagranicznych.

Zależy nam, aby proces obsługi przebiegał sprawnie, a Klient mógł liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie projektu. Również w warunkach zmiany, gdy coś wymaga ponownego zaprojektowania i dostosowania zlecenia do aktualnych potrzeb Klienta.stwierdza Grzegorz Motyka, Dyrektor Spedycji Drogowej PEKAES.

Klienci PEKAES mogą liczyć na opiekę dedykowanego zespołu specjalistów, a w wielu przypadkach Control Tower dla projektów. Wszystkie transporty, które realizuje PEKAES są objęte ochroną ubezpieczeniową odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego w ruchu krajowym oraz międzynarodowym, a także ochroną ubezpieczeniową odpowiedzialności cywilnej spedytora.

PEKAES od lat zajmuje silną pozycję na rynku usług logistycznych. Jego niezaprzeczalne atuty to doświadczenie, potencjał operacyjny, zaplecze technologiczne oraz zasięg. Przede wszystkim jednak, elastycznie podejście do różnych preferencji Klientów, zależnie od sytuacji, w okresach tak szczególnych pod względem wyzwań, jak ostatni rok.