11/05/2022 CSR

PEKAES Pomaga

PEKAES Pomaga został powołany do tego, by nieść pomoc potrzebującym. Nie przypuszczaliśmy jednak, że będzie nam dane pomagać tym, którzy zostali bezpośrednio dotknięci przez wojnę. Co do tej pory udało nam się zrobić?

Dołączyliśmy do akcji organizowanej przez Radę Osiedla Muchobór Wielki we Wrocławiu, którą w PEKAES skoordynowała Dyrektor Oddziału, Agata Smolarek. Zebraliśmy 4 palety z kosmetykami, środkami czystości, czy żywnością długoterminową, lekarstwami i środki higieny osobistej.

Wolontariuszka PEKAES Pomaga, Martyna Andrzejczyk, wzięła udział w akcji Pluszowego Komitetu Powitalnego, w ramach którego przebrana w kostium popularnego bohatera z bajki witała słodyczami ukraińskie Dzieci na Dworcu Centralnym. W firmie na ten cel zebraliśmy wiele kilogramów cukierków! - „Bardzo chcę wierzyć w to, że z tego strasznego okresu dzieci zapamiętają najbardziej to, że po wyjściu z pociągu, którym uciekały od wojny, spotkały nas. Dostały cukierki i mogły się przytulać i pobawić z nami – najczęściej ciągnęli za nasze ogony :-)” – podsumowała akcję Martyna.

Kolejną inicjatywą, w której brał udział PEKAES był transport darów w Warszawie. Trzeba było przewieść z punktu tymczasowej zbiórki, który mieścił się w dawnej hali hipermarketu na warszawskich Kabatach do punktu wydawania przy ulicy Dereniowej w Warszawie. Darów było tak dużo, że dostawcze auto PEKAES zrealizowało 3 kursy. Koordynatorem tej akcji po stronie PEKAES, była wolontariuszka PEKAES Pomaga, Magdalena Pietrewicz, która poinformowała, że początkowo zbiórka miała być przeznaczona dla gości z Ukrainy, którzy mieszkają tymczasowo w hali sportowej Arena Ursynów. Jednak hojność mieszkańców i darczyńców przekroczyła najśmielsze oczekiwania i potrzebny był profesjonalny transport.
Z kolei nasi koledzy z Oddziału w Mińsku Mazowieckim przyłączyli się do zbiórki artykułów spożywczych oraz chemicznych dla Uchodźców, którzy zostali przyjęci przez rodzinę pod Hrubieszowem. Jako firma o profilu logistycznym, udostępniliśmy powierzchnię, gdzie te rzeczy można było składować do momentu przekazania ich potrzebującym. Koleżanki i koledzy z Oddziału w Kielcach przyłączyli się do zbiórek darów organizowanych w Sobkowie i Piekoszowie. Z kolei nasz kolega, Krzysztof Puchta przyjął pod swój dach matkę i córkę uciekającą z Ukrainy. W celu wsparcia została utworzona zbiórka pieniężna (link do zbiórki>>), gdzie każdy Pracownik i nie tylko, mógł wspomóc nawet najmniejszą kwotą.

Jako część Grupy GEODIS jesteśmy również zaangażowani w akcję międzynarodową, którą firma prowadzi wspólnie z Francuskim Czerwonym Krzyżem. Zasada pomocy i wsparcia jest prosta - za każdą przekazaną przez Pracownika złotówkę (euro lub inną walutę lokalną), GEODIS przekaże taką samą kwotę na zbiórkę (link do zbiórki >>). Ponadto udostępniamy powierzchnię magazynową na potrzeby zbiórek, jak i jesteśmy do dyspozycji w przypadku potrzeby zorganizowania transportu z darami.  

Na koniec nie możemy pominąć działań na rzecz wsparcia naszych czworonogich przyjaciół, psów z ukraińskiego schroniska dla zwierząt. Zostały zebrane koce, narzuty, posłania dla zwierząt, z których można zrobić legowiska dla psów, jak również środki do dezynfekcji, niezbędne przy dużej ilości zwierząt.  

Potrzeb jest bardzo dużo i nie zamierzamy poprzestać tylko na tych akcjach. Jesteśmy dumni z naszych Pracowników, którzy również sami, indywidualnie angażują się w pomoc dla potrzebujących Ukraińców. Wiemy, że potrzeby są olbrzymie, dlatego pomagamy i będziemy pomagać dalej, zgodnie z ideą PEKAES Pomaga.